To możliwe!

Obecność dziecka w domu wywraca życie do góry nogami. Nagle cały świat zaczyna kręcić się wokół małej istoty, która staje się najważniejsza. To oczywiste, że jako mama chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego malucha. Czy wiesz, że najwięcej wypadków z udziałem dzieci zdarza się w domu? Nieuwaga, niedostosowanie przestrzeni, przypadek – niezależnie od okoliczności, małe dzieci narażone są na nieprzyjemne zdarzenia w domu, a więc miejscu, w którym powinny być bezpieczne. Jeśli jesteś szczęśliwą mamą dziecka w wieku 1-5 lat, to koniecznie zobacz, jak zorganizować przestrzeń w domu – a zwłaszcza w kuchni – aby uniknąć wypadków!

Najlepszy POMOCNIK KUCHENNY
JUUPI Pomocnik kuchenny

Kuchnia – centrum domowego ogniska

Jak to się dzieje, że w wielu domach to w kuchni kręci się całe życie? Odpowiedź jest prosta – każda mama to istota wielofunkcyjna, która musi w jednym czasie skupiać się na wielu obowiązkach. Przyrządzając posiłki dla całej rodziny, jednocześnie zmywasz naczynia i planujesz zakupy na kolejny tydzień… Wszystko to dzieje się w kuchni, nic więc dziwnego, że również Twoje dzieci lgną do tego pomieszczenia – chcą być blisko Ciebie, a Ty pragniesz mieć nad nimi pełną kontrolę. Właśnie dlatego w wielu domach to w kuchni organizowany jest kącik zabaw, gdzie dzieci aktywnie spędzają czas pod Twoim czujnym nadzorem. Pewnie nieraz słyszałaś krytyczne uwagi od teściowej czy starszej sąsiadki – to niedopuszczalne, aby dzieci bawiły się w kuchni! I choć faktycznie jest to miejsce potencjalnie niebezpieczne – gorące potrawy, ciężkie naczynia i ostre noże nie sprzyjają beztroskiej zabawie – to jeśli zadbasz o odpowiednią organizację przestrzeni, możesz bez wyrzutów sumienia zignorować wszystkie „dobre rady”.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Nikt nie każe Ci zapominać o zasadach bezpieczeństwa – jeśli chcesz, aby dzieci wspólnie z Tobą przebywały w kuchni, musisz ją do tego odpowiednio przygotować. Po pierwsze zadbaj o kontakty – gniazdka elektryczne kuszą zawsze, wszak te dwie dziurki aż proszą, aby do nich coś włożyć i sprawdzić, co się wydarzy. Specjalne blokady do kontaktów zlikwidują ryzyko porażenia prądem ciekawskiego malca. Druga sprawa – noże. Musisz ukryć je przed wszędobylskimi maluchami, które jak na złość lgną do najbardziej zakazanych i niebezpiecznych gadżetów. Wybierz miejsce na wysokim blacie lub zainwestuj w specjalne uchwyty na noże, które muszą być poza zasięgiem malutkich rączek. Ważne, abyś pamiętała o jednej zasadzie – wszystkie zagrażające akcesoria muszą być schowane. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się, że przez Twoją nieuwagę dziecko zrobiło sobie krzywdę. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni w kuchni to nie tylko bezpieczeństwo dziecka – to również Twój spokój i brak konieczności ciągłego kontrolowania działań malucha. W bezpiecznej kuchni możesz oddać się realizowaniu pasji kulinarnej, planować domowy budżet zakupowy czy sprzątać, a dzieci będą Ci wdzięczne za chwilę swobodnej zabawy bez ciągłego upominania.

JUUPI pomocnik kuchenny

Dobrym pomysłem jest umieszczenie bezpiecznych akcesoriów w dolnych szafkach i szufladach. Każde dziecko lubi bawić się pokrywkami i sztućcami i nie ma powodów, aby tego zakazywać. Dostęp do dorosłych, ale niezagrażających gadżetów będzie dla dziecka sposobnością do świetnej zabawy. Niezastąpionym wsparciem w zajęciu dziecięcych rączek są magnesy na lodówkę. Zainwestuj w kolorowe przypinki, a przekonasz się, że maluch zniknie w świecie zabawy, tworząc własne kompozycje na drzwiach lodówki.

Dziecko w roli kucharza?

W rozwoju każdego malucha przychodzi taki czas, gdy obowiązki mamy stają się dla niego dużo ciekawsze niż kolorowe gadżety do zabawy. Nie unikniesz tego i masz wtedy dwa wyjścia: albo zaangażować dziecko do kulinarnych przygód, albo… starać się zająć go w inny sposób, jednak – przyznajmy szczerze – raczej bezskutecznie. Dlaczego nie pozwolić maluchowi na chwilę samodzielnego pichcenia? Wspólny czas spędzony na przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny scala, buduje więź i może być świetną zabawą! Właśnie w tym celu stworzony został pomocnik kuchenny Juupi. To wielofunkcyjny mebel do zadań specjalnych, który pomoże Ci ujarzmić malucha i nieco nad nim zapanować podczas kuchennych rewolucji. Trójstopniowy podnóżek pozwala dziecku znaleźć się na wysokości blatu, gdzie może pomagać Ci w prostych czynnościach kulinarnych. Nie musisz obawiać się, że spadnie – mebel wyposażono w barierkę i zabezpieczenia, dzięki którym maluch stabilnie stoi i może wejść w rolę prawdziwego kucharza!

JUUPI pomocnik kuchenny

Twój pomocnik kuchenny

Choć zapanowanie nad ruchliwym malcem i zadbanie o jego bezpieczeństwo to podstawowa funkcja pomocnika Juupi, to możesz wykorzystać go także do swoich celów. Mebel świetnie sprawdzi się w roli podnóżka, gdy chcesz sięgnąć po wysoko umieszczone przedmioty – na przykład ukryte przed dziećmi słodycze w najwyższej szafce. To dodatkowe siedzisko, gdy przyjaciółka wpadnie do Ciebie na kawę oraz stolik, jeśli chwilowo cierpisz na brak wolnego miejsca na blacie. Praktyczna kuchnia wymaga przemyślanych rozwiązań, a pomocnik kuchenny Juupi to mebel o wielu odsłonach!

kitchen helper

Spodoba się Tobie również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.