Kłótnie między rodzeństwem to dosyć powszechny problem, z jakim muszą się zmierzyć rodzice. Najczęściej dotyczą one dzieci będących w podobnym wieku. Wówczas to dzieci częściej robią sobie na złość, zabierają sobie zabawki czy rywalizują o względy rodziców. Jak zakończyć odwieczne kłótnie o to, kto zaczął, a kto komu oddał i skłonić je do wspólnej zabawy?

Jak sprawić, aby rodzeństwo zgodnie chciałoby się ze sobą bawić? Na to pytanie szukają odpowiedzi rodzice maluchów, u których występuje nieduża różnica wieku. Dzieci będące na podobnym etapie poznawczym i emocjonalnym trudniej się ze sobą dogadują i szybciej doprowadzają do kłótni, walki czy wzajemnej rywalizacji. Nie sztuką jest znaleźć zabawę dla dzieci, jednak trudniej jest utrzymać ich skupienie oraz zainteresowanie nowymi przedmiotami czy formami wspólnego spędzania czasu.

Jakie zabawy dla dzieci?

Aby pobudzić wyobraźnię dzieci i zachęcić do wspólnej zabawy, należy w pierwszej kolejności wyłączyć telewizor oraz zabrać wszelkie urządzenia elektroniczne takie jak tablety czy smartfony z zasięgu wzroku. Do najprostszych zabaw nie będą potrzebne drogie czy wymyślne gadżety, ponieważ najlepsze zabawy to te, które pobudzają kreatywność dziecka. Zabawa w kalambury to pokazywanie za pomocą gestów wylosowanego hasła, którym może być zwierzę, czynność domowa czy może postać z bajki. Wspólnym spędzaniem czasu może być zabawa rodzeństwa w doktora, układanie klocków czy wszystkim dobrze znana zabawa w chowanego.

Drewniane zabawki – dlaczego warto?

Obecnie na rynku istnieje niezliczona ilość zabawek wykonanych z przeróżnych materiałów, które mogą posłużyć rodzeństwu. Coraz częściej jednak dostrzega się większe zainteresowanie zabawkami drewnianymi, którymi niegdyś bawili się my sami. Zabawki drewniane wykonane z naturalnego surowca, jakim jest drewno, są z pewnością najbezpieczniejszą formą zabawek, zwłaszcza dla małych dzieci. Drewno wykazuje bowiem szereg pozytywnych właściwości, które doskonale wpływają na wyobraźnię oraz rozwój malucha. Wśród zalet można wyróżnić fakt, iż drewno nie wydziela toksycznych substancji. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ dzieci bardzo często mają odruch umieszczania przedmiotów w buzi. Proste kształty dają możliwość bezpiecznej zabawy nawet wśród rodzeństwa.

Zabawki drewniane świetnie wpisują się w system nauki Montessori, która wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Doskonałym przykładem, który odzwierciedla ten system, jest Bujak + Zjeżdżalnia (3in1).

DOMOWY PLAC ZABAW w duchu MARII MONTESSORI

Te drewniane zachowane w minimalistycznym stylu zabawki wykazują się szeroką funkcjonalnością i doskonale rozbudzają kreatywność dziecka. Akcesoria te pozwalają na nieograniczone możliwości zabawy dla rodzeństwa. Elementy takie jak bujak, namiot, równoważnia, zjeżdżalnia czy ścianka wspinaczkowa przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Wysoki poziom wykończenia elementów sprawia, że zabawki są bezpieczne i dzieci bawiące się same nie zrobią sobie krzywdy.

Innym wartym uwagi przedmiotem do zabawy jest drabinka drewniana, która rozwija rozwój motoryczny dzieci. Przedmiot ten można umieścić nie tylko w pokoju, lecz także w ogrodzie.

JUUPI Drabinka sportowa

Drabinki drewniane zapewniają właściwy rozwój fizyczny dziecka.  Najlepsza jakość materiałów gwarantuje solidność oraz trwałość nawet podczas dynamicznej zabawy rodzeństwa. Użyte najnowsze technologie obróbki oraz ręczne wykonanie świadczy wyłącznie o wysokim poziomie zachowanego bezpieczeństwa tychże zabawek.

Zalety drewnianych zabawek

Istnieje wiele zalet drewnianych zabawek, jednak do najważniejszych można zaliczyć:

trwałość – drewno wykazuje wiele właściwości odpornych na uszkodzenia zarówno fizyczne, jak i mechaniczne. Niemal wszystkie zabawki wykonane z drewna nie pękają i nie psują się tak szybko, jak te wykonane z plastiku. Nawet w przypadku rzucania zabawkami drewnianymi, mało prawdopodobne jest, aby doszło do ich uszkodzenia. Drewniane zabawki mogą posłużyć na lata i sprawdzić się nie tylko maluchom, lecz także starszym dzieciom.

naturalność – drewno ze względu na swoje naturalne właściwości jest materiałem ciepłym i przyjemnym w dotyku, co powoduje odczuwanie większej przyjemności. Co więcej, kolory na drewnie prezentują się niebywale atrakcyjnie. Jest to w głównej mierze spowodowane widocznymi i charakterystycznymi słojami.

bezpieczeństwo  – drewniane zabawki ze względu na to, że posiadają jednolity kształt, są niezwykle bezpieczne, także dla maluchów. Prostota ich wykonania sprawia, że są wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Ich wytrzymałość sprawia, że zabawki nie niszczą się, nie pękają i trudno ulegają uszkodzeniom nawet podczas dynamicznej zabawy. Warto również dodać, że drewniane zabawki są dobre nie tylko dla dziecka, lecz dla całego środowiska – są biodegradowalne.

rozwój kreatywności – prosta konstrukcja zabawek drewnianych sprawia, że można je wykorzystywać do wielu zabaw manualnych oraz fizycznych, w których liczy się kreatywność oraz rozwijanie wyobraźni. Drewniane zabawki z pewnością bardziej dostosują się do dziecka niż ich plastikowe odpowiedniki.

JUUPI Łódka-stolik

Spodoba się Tobie również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.